Pomysł na firmę - franczyza!

Założenie własnej działalności może przebiegać szybko i sprawnie, a wszystko dzięki wielu udogodnieniom, które zostały wprowadzone dla początkujących przedsiębiorców. Dzisiaj firmę można założyć nawet online, jednak każdy wie, że zarejestrowanie działalności to tylko niewielki krok w stronę jej prowadzenia. Własna firma to ogromne ryzyko. Konieczne jest sprostanie stale rosnącym wymaganiom klientów, dopasowanie się do obowiązujących standardów i pokonanie konkurencji, która praktycznie w każdej branży jest dość silna. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie ze sprawdzonego modelu współpracy biznesowej, jakim jest franczyza. To gotowa strategia dla prowadzenia biznesu, znana marka i szerokie możliwości rozwoju. Dlaczego franczyza to dobry pomysł na firmę? O tym będzie nasz artykuł.

Znana marka - franczyza

Korzystanie z franczyzy to opcja dla osób, które chcą zacząć zarabiać zaraz po rozpoczęciu jej prowadzenia. Jako że franczyza to wiele przedsiębiorstw, które łączą się w jedną całość pod postacią nazwy i polityki, przyciąga wielu klientów, którzy dzięki popularności logo są przekonani o jakości i znajomości samej marki. Klienci chętnie korzystają ze znanych marek, nie tylko produktów, ale przede wszystkim firm. Startując z działalnością pod własnym szyldem, można osiągnąć dużo mniej niż w przypadku franczyzy, która daje szerokie możliwości i przekonuje do siebie coraz więcej osób. To właśnie franczyza pozwala zyskać pewne grono klientów przy niewielkim nakładzie finansowym. Inwestycja w znany biznes to mniejsze ryzyko porażki, co przyciąga wiele osób, które planują rozpocząć prowadzenie swojej działalności. To również dużo mniejsza szansa na upadłość, gdyż przedsiębiorca może korzystać z gotowego i sprawdzonego modelu biznesu.

Niższe wymagania kapitałowe dzięki franczyzie

Franczyzodawca przekazuje franczyzobiorcy gotowy pomysł na biznes, dzięki któremu może rozpocząć prowadzenie swojej firmy. Franczyza to przede wszystkim niższe wymagania kapitałowe. Prowadzenie franczyzy można rozpocząć przy niewielkim nakładzie finansowym np. do 50 tysięcy złotych czy do 100 tysięcy złotych. Dodatkowo nie ma konieczności inwestowania w reklamę i marketing, gdyż cały biznes, z którego korzystamy, prowadzi swoje kampanie reklamowe korzystne dla biznesu wszystkich franczyzobiorców. Oczywiście franczyzodawca przedstawia firmie koncepcję na prowadzenie działań reklamowych w sklepie i organizowania działań promocyjnych, które przyciągną klientów i zachęcą do korzystania z jej usług, jednak nie wiążą się one z koniecznością ponoszenia dużych wydatków.

Pomoc w prowadzeniu biznesu

Franczyzobiorca, podpisując umowę licencyjną, otrzymuje gotowy plan prowadzenia biznesu. Korzysta ze znanej marki, otrzymuje dostęp do jej produktów, a także wielu innych rozwiązań, które na co dzień pozwalają na rozwój biznesu. Oczywiście franczyzobiorca musi przestrzegać wielu wytycznych, jednak mogą one ułatwiać prowadzenie biznesu poprzez wskazywanie standardów obsługi klienta, najlepszej ekspozycji towarów, która zwiększy sprzedaż, a także cen i wielu innych rzeczy. Co ważne, franczyzobiorca otrzymuje know-how. Jest to wiedza o sposobie prowadzenia biznesu, a także dostęp do szkoleń i stała pomoc w prowadzeniu firmy, szczególnie dla osób, które nie mają doświadczenia w funkcjonowaniu w biznesie. Franczyza to ogrom zalet, dlatego przyciąga coraz większą liczbę osób zainteresowanych tym modelem biznesowym. Pozwala zaoszczędzić pieniądze i cenny czas, który trzeba poświęcić na rozkręcanie własnego biznesu.

Bez doświadczenia w branży

Warto wiedzieć, że pomysł na firmę w postaci franczyzy nie wymaga posiadania doświadczenia w branży. Franczyzodawca przekazuje wszelkie informacje na temat prowadzenia biznesu i oferuje stałą pomoc. Co ważne, franczyzobiorca może oferować pomoc w znalezieniu atrakcyjnej lokalizacji dla punktu sprzedaży. To gotowy pomysł na firmę, dzięki któremu zyski mogą przyjść naprawdę szybko. Pomoc w prowadzeniu firmy to wyeliminowanie możliwości popełnienia błędów, które są charakterystyczne dla firm początkujących na rynku. Sieć sklepów, która funkcjonuje na rynku od lat, ma siłę, dlatego warto z niej skorzystać. Przy niewielkim nakładzie środków można stworzyć dobrze prosperujący biznes.

Ile można zyskać dzięki franczyzie?

Franczyza to pomysł na firmę, który zyskuje coraz większe grono zwolenników. Otwierając kolejny punkt danej firmy na mapie, można przyciągnąć wielu klientów, którzy znają firmę i chętnie będą korzystały z jej usług. Tworząc własny biznes, niejednokrotnie trzeba latami pracować na sukces, rozpoznawalność, zwrot inwestycji i zyski. Z franczyzą jest zupełnie inaczej. To pewny start i zyski już na początku prowadzenia działalności. Franczyzowy biznesplan to dokładne kalkulacje, które znacznie różnią się od tych tworzonych przy samodzielnie otwieranej firmie. Dzięki temu można mieć pewność zwrotu z inwestycji i realnych zysków.